VOJENSKÁ A POLICEJNÍ VOZIDLA - SVOS

Přejít na obsah
VOJENSKÁ A POLICEJNÍ VOZIDLA
MARS
Česká společnost SVOS, spol. s.r.o. ve spolupráci se švédskou firmou SAAB dokončila testy modulárního vozidla MARS 4x4 ve verzi S-330, které bude sloužit jako platforma pro mobilní systém protivzdušné obrany nové generace SAABu. Spolupráce probíhá od roku 2019 a je přínosem při budování a vytváření partnerství, které může dodávat moderní systémy protivzdušné obrany krátkého dosahu schopné splnit požadavky všech zákazníků NATO a třetích zemí.

Dodavatelé, SVOS, spol. s.r.o. a SAAB,  se dohodli na spolupráci při integraci zbraňového systému RBS 70 NG na české obrněné vozidlo MARS. V druhé polovině loňského roku byl MARS převezen do Švédska k integraci a testování RBS 70 NG. Systém poté prošel provozním testováním v terénu a později s raketami v ostrém provozu. Vozidlo MARS nabízí řadu výhod pro daný účel, včetně možnosti individuálního nastavení světlé výšky každého kola zvlášť, pro dosažení požadované palebné pozice. MARS mimo jiné nabízí největší vnitřní objem ve své třídě a bezprecedentní balistickou a protiminovou ochranu na základě dlouhodobých zkušeností výrobce.
PERUN
Speciální obrněná víceúčelová vozidla Perun pro vojenské a v sekundární roli též policejní sbory zajišťují nejvyšší možnou úroveň ochrany posádky proti střelbě z palných zbraní a proti následkům výbuchu min a nástražných výbušných zařízení. Vozidlo současně nabízí širokou variabilitu v možnostech volby konfigurace vozu. Jedná se o pohon 4x4, 6x6, různé typy nástaveb jako např. otevřená kabina verze Scout, uzavřená kabina verze hard-top, sanitní verze, velitelsko-štábní verze, pyrotechnická verze atd. Perun umožňuje instalaci velkého množství speciálního vybavení a vyznačuje se excelentními jízdními a manévrovacími schopnostmi (například možnost instalace zadní nápravy s natáčením kol pro provoz ve stísněných městských či terénních podmínkách). Vozidlo bylo krátce po svém uvedení na trh vybráno Armádou ČR pro podporu speciálních operací.
Konstrukce vozidla, které vzniklo plně ve společnosti SVOS, spol. s r.o., obsahuje několik patentově chráněných řešení. Při vývoji společnost SVOS, spol. s r.o. zúročila především své znalosti v oblasti ochrany vozidel proti palbě ručních zbraní a výbuchům min a nástražných výbušných zařízení, ale také zkušenosti v oblasti dlouhodobé servisní podpory v odlehlých oblastech.
S ohledem na celosvětové působení společnosti SVOS, spol. s r.o. je vozidlo Perun schopné nasazení kdekoliv na světě bez ohledu na klima, teploty, terén nebo dostupnost servisní podpory.
VEGA
Vozidlo VEGA (vozidlo s vysokou průchodností terénem a pancéřovanou ochranou) představuje novou generaci vozidla v kategorii MRAP a přináší bezprecedentní úroveň ochrany posádky spolu se excelentními jízdními vlastnostmi v terénu. Vozidlo bylo plně vyvinuto a vyrobeno ve společnosti SVOS, spol. s r.o. Na základě zkušeností s provozem nejnovějších řadově zavedených vozidel MRAP se VEGA soustředí na zvýšenou úroveň ochrany proti výbuchu s důrazem na vysokou mobilitu a schopnost stažení se z nebezpečné oblasti i v těžkém terénu. Vega díky několika patentově chráněným řešením přináší nejvyšší možnou úroveň ochrany a je připravena čelit i budoucím hrozbám.
Vozidlo VEGA je modulární s možnostmi konfigurace podvozku 4x4 a 6x6, různým provedením nástaveb pro přepravu vojáků, odminovací úlohy a likvidaci min a nástražných výbušných zařízení, velení a řízení bojových operací či pro nasazení u policejních uživatelů.
S ohledem na celosvětové působení společnosti SVOS spol. s r.o. je vozidlo VEGA schopné nasazení kdekoliv na světě bez ohledu na klima, teploty, terén nebo dostupnost servisní podpory.    

Návrat na obsah